فرآیند اولترا فیلتراسیون چیست ؟  

فرآیند اولترا فیلتراسیون چیست ؟  

فرآیند اولترا فیلتراسیون چیست ؟

فرآیند اولترا فیلتراسیون در دستگاه تصفیه آب واترسیف (Water Safe)‌ فرآیندی فیزیکی جهت رسیدن به آب با درجه خلوص بالا و TDS پایین می باشد . به طور کلی با استفاده از غشای فیبر توخالی و تحت فشار بالا عملیات جداسازی را انجام می دهد و بسیار موثرتر از دیگر روش های تصفیه آب است . اما تفاوت چندانی با فرآیند RO ندارد و تفاوت  آن ها در ابعاد ذرات جذب شده است. همچنین RO می تواند املاح محلول را نیز حذف کند اما اولترا فیلتراسیون فقط قابلیت حذف املاح جامد را دارد . در فرآیند اسمز معکوس نیاز به برق و پمپ تقویت کننده فشار است اما در فرآیند اولترافیلتراسیون نیازی به برق و پمپ نیست و با فشار اولیه نیز عمل تصفیه را انجام می دهد.

در فرآیند اولترا فیلتراسیون فیبرهای تو خالی قرار دارد که آب را وارد ممبران می کنند .
این فرآیند دارای دو روش عملکرد می باشد : روش اول Inside out بوده که جریان آب در آن از داخل به بیرون غشاء است . روش دوم Outside out بوده که برخلاف روش اول جریان آب از بیرون به داخل است . فیلترهای ممبرانی که برای روش اولترا فیلتراسیون استفاده می شوند از مواد آلی یا غیر آلی ساخته می شوند که می توانند با ساختار متقارن یا نامتقارن باشند . ضخامت نهایی ممبران ها میزان مقاومت آن ها را مشخص می کنند یعنی هرچه ضخامت بیشتر باشد مقاومت بیشتری دارد .

مزایای فرآیند اولترا فیلتراسیون :

  • اصلی ترین مزیت این روش این است که نسبت به روش اسمز معکوس آب تصفیه شده بیشتر و پساب کمتری تولید می کند .
  • قابلیت حذف میکرو ارگانیسم ها و باکتری ها با کمترین هزینه و بدون استفاده از مواد شیمیایی را دارد.

انواع ممبران در فرآیند اولترا فیلتراسیون :

ممبران های UF انواع مختلفی دارند از جمله : لوله ای ، فیبر تو خالی ، صفحه ای ،‌ قاب دار و حلزونی که هرکدام نحوه نگهداری و بهره برداری متفاوتی دارند .

فرآیند اولترا فیلتراسیون چیست ؟  
فرآیند اولترا فیلتراسیون چیست ؟

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱