تعویض فیلترwater safe دستگاه تصفیه آب خانگی واترسیف

فیلترهای دستگاه تصفیه آب، از مهمترین اجزای این دستگاه ها به شمار می آیند . عدم توجه به زمان تعویض و سرویس دستگاه می تواند منجربه ایجاد ناخالصی ها و تصفیه نشدن کامل آب گردد لذا توصیه می شود که مصرف کننده حتما زمان دقیق فیلترها را به یاد داشته باشد و برای تعویض آنها اقدام کند .فیلترها نقش بسیار مهمی در دستگاه تصفیه آب دارند چرا که ارتباط مستقیمی با سلامت انسان دارد. اگر فیلترها بموقع تعویض نشوند از ناخالصی ها اشباع شده و عمل تصفیه را انجام نمی دهند و اختلال کلی در دستگاه ایجاد میکنند و باعث خرابی در دیگر فیلترها می شوند .

فیلتر مرحله اول :

فیلتر pp یا الیافی: وظیفه این فیلتر حذف ذرات معلق به قطر 1 تا 5 میکرون می باشد. فیلتر الیافی در زمان تعویض به قهوه ای تیره تغییر رنگ می دهد که نشان دهنده منقضی شدن این فیلتر می باشد. بهترین زمان تعویض فیلتر الیافی هر 3 ماه یکبار و قبل از تغییر رنگ دادن آن است .

فیلتر مرحله دوم : فیلتر کربن اکتیو است که نقش بسزایی در از بین بردن طعم و بوی نامطبوع آب دارد و هم چنین تاثیرات ناشی از ماندگاری آب را نیز از بین می برد . زمان تعویض فیلتر کربن اکتیو هر9 ماه یکبار می باشد .

فیلتر مرحله سوم : فیلتر کربن بلاک است که مکمل فیلتر مرحله دوم می باشد و همچنین طعم و بوی نامطبوع آب را ازبین می برد و باعث حذف مواد شیمیایی موجود در آب می شود. زمان تعویض فیلتر کربن بلاک مشابه فیلتر مرحله دوم یعنی هر 9 ماه یکبار است .

فیلتر مرحله چهارم : فیلتر ممبران است که مهمترین فیلتر دستگاه تصفیه آب می باشد و ذرات معلق به قطر 0.0001 میکرون را از بین می برد. عمر این فیلتر بین 15 تا 18 ماه می باشد .

فیلتر مرحله پنجم : فیلتر پست کربن است .که طعم و بوی آب را در تانک ذخیره دستگاه تصفیه آب بهبود می بخشد. زمان تعویض این فیلتر هر 12 ماه یکبار است .

فیلتر مرحله ششم : فیلتر مینرال است. آب طی فرایند تصفیه مقداری از مواد معدنی خود را از دست می دهد که فیلتر مینرال وظیفه برگرداندن این مواد به داخل آب را دارد . زمان تعویض فیلتر مرحله ششم همانند زمان تعویض فیلتر مرحله پنجم است و هر 12 ماه یکبار تعویض می شود .

متخصصان ما در شرکت کاسپین ارتباط عرشیا آماده خدمات رسانی در خصوص انواع فیلتر های خانگی و تعویض فیلتر ها و خدمات پس از فروش رایگان می باشند. جهت مشاوره رایگان با کارشناسان این شرکت و ثبت سفارش  از طریق تلفن های ذیل تماس حاصل فرمایید .

تلفن ثابت: 65522963 و  65522923 -021          همراه: 09122972091

مطالب مرتبط